سلام ببخشید همکاران عزیز مدیر مدرسه این پیام رو گذاشتن…

سلام ببخشید همکاران عزیز

مدیر مدرسه
این پیام رو گذاشتن

((سلام صبحتون بخیر همکاران عزیز طرح جابر و درس پژوهی رو در دست اقدام داشته باشید))

طرح جابر و درس پژوهشی کسی در دسترس دار در اختیارم بگذارد

ممنون میشم لطفا

———————————————-

سلام جابر که چیزی نیست در اختیار گذاشته بشه . شما میگید بچه ها انجام می دهند .

نمیدونم کدوم استان هستی . ولی استان فارس که من هستم . طرح جابر از سال قبل . به خصوص امسال دیگه شده بدون هیچ محدودیتی . هر چیزی با هر قالب به هر شکلی که دوست دارید میتونید ارائه بدین . هیچ فرم داوری دیگه نداره. برای کارای دانش آموزی هم تا مرحله استانی هست . هر شهرستانی سهمیه داره مثلا ب فرض مثال میگن فلان شهرستان سه تا اثر بفرست استان از هر رشته ای. اون شهرستان میاد کاری میفرسته که نسبت به سایر کارا جذابتر و نو تر باشه .

بچه ها یک ماکت بسازن
یک داستان بنویسند یا قصه گویی
طراحی و ساخت چیزی بخونن

اوریگامی درست کنند

نقاشی بکشند

مثلا بگی دانش آموزت شاهنامه بخونه بفرستی

———————————————-

درس پژوهی چیست و چه فلسفه ای دارد؟
درس پژوهی، یک حلقه پژوهشی است که در آن معلم به صورت گروهیی درباره موضوعات درسی به پژوهش می پردازند. آنان در ابتدا به « تبین مسأله» می پردازند که فعالیت گروه درس پژوهی را برانگیخته است و هدایت خواهد کرد.

برنامه ریزی برای تدریس درس
هنگامی که یک هدف یادگیری انتخاب شد، معلمان برای برنامه ریزی و طراحی درس تشکیل جلسه می دهند. اگر چه در نهایت، یک معلم درس را به عنوان بخشی از فرآیند پزوهشی تدریس خواهد کرد ولی خود طرح درس محصول گروهی تلقی می شود.

*تدریس درس در جمع عمومی فراگیران (مشاهده عمیق درس با محوریت هدف های گروه)
برای تدریس زمان معینی مشخص می شود. یکی از آموزگاران گروه درس پزوهی به نمایندگی از بقیه، درس مورد نظر را در کلاس تدریس مس کند. دیگر آموزگاران گروه هرکدام نقشی را برعهده می گیرند. هنگام شروع درس، آموزگاران ناظر در قسمت عقب می نشینند ولی زمانی که از دانش اموزان خواسته می شود سرجای خود تمرین کنند، آموزگاران ناظر قدم می زنند، کار دانش آموزان را مشاهده می کنند و هم چنان که درس را ادامه می یابد، از فعالیت دانش آموزان یادداشت برداری می کنند، به منظور تجزیه و تحلیل درس و بحث درباره ی آن در زمان دیگر، فیلم برداری می شود.

باز این طرح هم رابط داره جهت اطلاعات بیشتر به ایشون مراجعه کنید .

اگر اشتباه نکنم این طرح ها تا پایان اسفند هم وقت دارند شایدم بیشتر . .. موفق باشید