همکاران محترم: من به عنوان یک معلم و از طرفی مادر یک دانش…

همکاران محترم: من به عنوان یک معلم و از طرفی مادر یک دانش آموز می بینم که بچه ها خصوصا ابتدایی ها استرس زیادی رو در زمان آزمون های آنلاین تحمل می کنن ( به لحاظ محدودیت زمانی، مشکلات اینترنت و باز نشدن لینک و …. ) واقعا به نظر شما عزیزان روش جایگزین بهتری برای علاقمند کردن بچه ها به درس خوندن بدون ترس از هر گونه آزمون سراغ ندارین؟؟
چون اصولا این آزمون ها با اهداف سند تحول در تضاده از نظر سلامت روانی دانش آموزان؟؟؟
لطفا راهنمایی بفرمایین.

———————————————-

سلام همکار عزیز.
من به روش های زیر هم بچه ها را ارزیابی می کنم
مبحثی را معین می کنم تا بچه ها کنفرانس دهند..مثلا در اجتماعی پایه ششم در مورد زراعت کنفرانس پنج دقیقه ای ارائه بدهند یا در هدیه ها اصل توحید را کنفرانس بدهند.
در ریاضی میگم بعد از تدریس من مثلا در مورد کوچکترین مخرج مشترک از راه مضرب درس بدهند فیلم بگیرند و برایم ارسال کنند‌…مباحث دیگر هم همین طور‌
در فارسی آرایه ای که فکر می کنند بهتر از همه یاد گرفتند برای دوستاشون تدریس کنند‌..بعضی وقت ها زنگ هم می زنم با اطلاع قبلی و ازشون پرسش های کوتاه انجام میدم.

———————————————-

ممنون از شما.. من هم نوبتی به همه تحقیق میدم و با علاقه هم انجام میدن.
فقط با آزمون هایی که واقعا می بینم توی این شرایط پر استرس کشور، باز هم به بچه ها و خانواده هاشون این همه فشار روانی وارد میکنه، مشکل دارم.

———————————————-

بهترین روش روزانه از چند نفر بصورت شفاعی از شاد به دانش اموز زنگ بزنید ودرس بپرسید نحوه پاسخ دادن دانش اموز مشخص میکند که پاسخ سوالات را از روی کتاب میدهد یا از ذهن خود

———————————————-

راه خوبیه