#علوم در ادامه آزمایش رنگبری پرمنگنات پتاسیم مطرح شده که…

#علوم
در ادامه آزمایش رنگبری پرمنگنات پتاسیم مطرح شده که با اوردن وسایل توسط اعضای گروه های درسی انجام میشه و شما ناظر دانش آموزان هستین یک نفر به عنوان آزمایشگر هر گروه انتخاب میشه و یک منشی و بقیه اعضا با دقت مشاهدات خودشون را مطرح می کنند.مشاهدات و صورت آزمایش را در قالب گزارش آزمایش برای هر گروه به شما تحویل دهند .

بازم سوالی برای بزرگواری مطرح شده بود که پاسخ ایشون رو می فرستم .
🔒
در آزمایش علوم چراازسرکه استفاده میشه به زبون ساده به بچه هاچه بگویم ؟

🔓
چون از تجزیه شدن آب اکسیژنه جلوگیری میکنه و باعث میشه سریعتر واکنش بیرنگ شدن اتفاق بیوفته سرکه اسیدی هست و محیط آزماش را اسیدی میکنه تا واکنش با سرعت بیشتری انجام بشه

🔒
برای بچه هاهم همینوبگم اگه پرسیدن تجزیه چیه چه بایدبگم آیاتجزیه شدن موادروقبلاخوندن

🔓نخوندن ولی میشه واکنش را بنویسید یا مثلا بگید مثلا اگه دوغ رو یه کناری بذارید بعدا نگاهش کنید دو قسمت شده و آبش جدا میشه تجزیه شده و آبش جدا شده آب اکسیژنه هم ترکیب عنصر هیدروژن و اکسیژن هست اگه داخل محلول آب و پرمنگنات بریزیمش میشه آب و اکسیژن برای اینکه اینجور نشه اسید جلوشو میگیره و باعث میشه سریع ترکیب بشه با پرمنگنات و محلول رو بیزنگ می کند .

نکته: در صورت دسترس نبودن پرمنگنات پتاسیم میشه از بتادین استفاده کنند ولی با همون آب اکسیژنه جواب میده و کاملا بی رنگ میشود و احتیاجی به استفاده از سرکه نیست .
[email protected]

———————————————-

تجزیه رو چطوری بگیم؟؟..من اول ترکیب و میگم با این مثال عدس به اضافه برنج می دهد عدس پلو چند تا واکنش ساده را توضیح میدم …تجزیه برعکسشه ..عدس ها رو از برنج جدا کنیم میشه تجزیه..بعد چند تا واکنش ساده توضیح میدم.